Üniversite İngilizce Hazırlık Paragraf Sorusu - Life on a submarine - testdelisi.com

Üniversite İngilizce Hazırlık Paragraf Sorusu – Life on a submarine

Life on a submarine may, to many people, sound fascinating. However, it is, in fact, horribly boring. Except for the commanding officers, a day aboard a submarine consists of six hours on duty, six hours off, day after day, for months. This being the case, every effort is made to ensure that the lives of the men are as pleasant as possible. The meals are exceptionally good, and there is a daily film, shown at a specific time, on television around the submarine. In return, the crew is always expected to perform perfectly all the time. A mistake is quite unforgivable. In fact, a favourite saying is “There’s room for everything on a submarine except for a mistake".

Üniversite İngilizce Hazırlık Paragraf Sorusu - Life on a submarine

Başla
Tebrikler - Üniversite İngilizce Hazırlık Paragraf Sorusu - Life on a submarine adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
123Son
Geri dön

1.Sorunun Açıklamalı Cevabı

Soru kökündeki “…pek çok insanın umduğunun aksine…" ifadesi, parçanın en başında sözü edilen bir konuyu gerektiriyor; çünkü parçada, insanların düşünceleri ilk cümlede yansıtılmış, hemen ikinci cümlede de bu düşüncenin doğru olmadığı belirtilmiş. Bu iki cümlenin verdiği anlamdan yola çıkarak, doğru yanıtın C seçeneği olduğunu görürüz.

2.Sorunun Açıklamalı Cevabı

A, B, C ve E seçeneklerindeki ifadelerin parçada bulunmadığını görüyoruz. D seçeneğinde ise Florence Nightingale’in işinde başarılı olduğu ifade ediliyor ki parçada vurgulanan budurBu soruda soru kökü çok belirgin olmadığı için eleme yöntemini kullanabiliriz. A seçeneği ilk anda yakın gibi görünse de, “..yaşamı hoş kılacak her imkan var…" ifadesinin doğru olmadığını anlıyoruz; çünkü parçada bu ifade, “..yaşamı mümkün olduğu kadar zevkli kılmak için her türlü çaba gösterilir.." biçimindedir. C seçeneğini de rahatlıkla eliyebiliyoruz çünkü parçada sözü edilen altı saatlik mesai herkes için geçerli değildir. B seçeneğindeki ifadeye parçada hiç değinilmemiştir. D seçeneğinin ise yanlış olduğu çok açıktır. Doğru yanıt E seçeneğidir..

3.Sorunun Açıklamalı Cevabı

Parçanın bütününde ifade edilen, denizaltıda yaşamı zevkli hale getirmek için her türlü çabanın gösterildiği, ama buna rağmen can sıkıntısının büyük bir problem olduğudur. Buna göre, parçada değinilip de imkansız olabilecek bir ifade A seçeneğinde verilmektedir. Doğru yanıt A seçeneğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.