Orta Seviye İngilizce Okuma Parçaları – Florence Nightingale - testdelisi.com

Orta Seviye İngilizce Okuma Parçaları – Florence Nightingale

During the Crimean War, Florence Nightingale showed extraordinary qualities of determination and organizing ability. In the English hospital where she worked, conditions at first were terrible; dirt and disease probably caused more deaths among the soldiers than did the wounds received in battle. Still, under these circumstances, Florence Nightingale gradually built up a highly disciplined nursing staff and, together with more adequate medical supplies, she was able to improve conditions and be of real service to the soldiers. However, the work was hard, and, as a result, her own health suffered.

Orta Seviye İngilizce Okuma Parçaları – Florence Nightingale

Başla
Tebrikler - Orta Seviye İngilizce Okuma Parçaları – Florence Nightingale adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
123Son
Geri dön

1.Sorunun Açıklamalı Cevabı

Parçada genel olarak, Florence Nightingale’in kararlılığı ve alanındaki yetkinliği sayesinde elde ettiği başarıdan sözedilmektedir. A, B, C ve D seçenekleri bir olumsuzluk ya da başarısızlık ifade etmektedir ki bu da parça ile çelişmektedir. Doğru yanıt E seçeneğidir.

2.Sorunun Açıklamalı Cevabı

A, B, C ve E seçeneklerindeki ifadelerin parçada bulunmadığını görüyoruz. D seçeneğinde ise Florence Nightingale’in işinde başarılı olduğu ifade ediliyor ki parçada vurgulanan budur.

3.Sorunun Açıklamalı Cevabı

Askeri hastanenin başlangıçtaki durumuyla ilgili parçada verilen bilgi A seçeneğindeki ifadeyle aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.