Üniversite İngilizce Hazırlık Paragraf Sorusu - Story-telling - testdelisi.com

Üniversite İngilizce Hazırlık Paragraf Sorusu – Story-telling

Nobody knows when fiction began. Maybe the first story-teller was a prehistoric mother trying to explain the world to her children. Or perhaps it was a hunter telling about his adventures around the camp fire. Who can tell? What we do know, though, is that story-telling was a purely oral activity until around 800 BC. Myths and tales were passed down by word of mouth and had to be memorized by each new generation of story-tellers. This oral tradition only changed when ancient peoples started to keep written records of certain stories. The earliest surviving examples of these are the epics of Homer, a blind professional story-teller, who lived in the eighth century BC.

Üniversite İngilizce Hazırlık Paragraf Sorusu - Story-telling

Başla
Tebrikler - Üniversite İngilizce Hazırlık Paragraf Sorusu - Story-telling adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
123Son
Geri dön

1.Sorunun Açıklamalı Cevabı

Parçada verilen bilgiye göre, öykü anlatımı Homer’dan çok önce başlamıştır. O halde A seçeneğindeki ifade yanlıştır. Öykü anlatımı yazının bulunmasından önce de var olduğuna göre, C seçeneğindeki ifade de yanlıştır. D ve E seçeneklerindeki ifadelere parçada hiç değinilmemiştir. Parçanın ikinci cümlesi B seçeneğindeki anlamı vermektedir. Doğru yanıt B seçeneğidir.

2.Sorunun Açıklamalı Cevabı

Parçada Homer’ın destanlarıyla ilgili bilgiyi sadece son cümlede buluyoruz ve onun eserlerinin yazılı öykünün günümüze kadar gelen ilk örnekleri olduğunu öğreniyoruz. Bu anlamı A seçeneği vermektedir.

3.Sorunun Açıklamalı Cevabı

Askeri hastanenin başlangıçtaki durumuyla ilgili parçada verilen bilgi A seçeneğindeki ifadeyle aynıdır.Parçada profesyonel öykücülerle ilgili olarak geçen bir ifade, öyküleri ezbere bilmeleri gerektiğidir ki bu anlamı E seçeneğinde bulabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.