YDS İlgisiz Cümle Testleri Soruları Çöz 17 - testdelisi.com

YDS İlgisiz Cümle Testleri Soruları Çöz 17

YDS Çözümlü İngilizce YDS İlgisiz Cümle Testleri Soruları Çöz 17

Başla
Tebrikler - YDS Çözümlü İngilizce YDS İlgisiz Cümle Testleri Soruları Çöz 17 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
Son
Geri dön

YDS Çözümlü İlgisiz Cümle Soruları 

Sorunun açıklamalı çözümleri aşağıda sunulmuştur.

1.Sorunun Açıklaması
Metinde genel olarak Türkiye’deki deniz kirliliğinden bahsedilmiştir. Ancak III. cümlede vücuduna koli basili bakterisi alan insanların tedavisinden bahsediliyor. Ayrıca II. ve IV. cümlelerde yetkililerin getirdiği yasaklar ve aldıkları önlemler birbirleriyle bağlantılı olduğu için III. cümle atılmalıdır.

2.Sorunun Açıklaması
Metinde genel olarak yetişkinlerin günlük işleri yapmadaki becerilerinden bahsediliyor. II. cümledeki “ability”, III. cümledeki “competent”, IV. cümledeki “able to manage” ve V. cümledeki
“competent” kelimeleri birbirini destekler nitelikteki ipuçlarıdır. Ancak I. cümledeki dünyada çok çeşitli insanların olduğu ifadesi diğer cümlelerden bağımsızdır.

3.Sorunun Açıklaması
I. cümlede Kolomb’un dünyanın küre olduğuna inandığından bahsedilirken II. cümlede Ümit Burnu’nun keşfinden önce batıya doğru açılarak Hindistan’a ulaşma fikrini düşündüğünden bahsediliyor. III. cümlede kayınpederinin seyir defterleri ve haritalarını çalışarak bu fikre kapıldığı anlatılırken, V. cümlede Hindistan ve Portekiz arasında bilinmeyen bir kıta olduğunu bilmediği için mesafenin düşündüğünden daha uzak olduğundan bahsediliyor. Ancak, IV. cümlede bilinmeyen denizlere küçük gemilerde yolculuk yapma olasılığının kötü olmasından dolayı çok az kişinin gönüllü olmasından bahsediliyor. Dolayısıyla IV. cümle ilgisizdir.

4.Sorunun Açıklaması
Bu paragrafta kanserin kötü huylu bir büyüme olduğundan ve bu büyüme sürecinin aşamalarından bahsedilmiştir. Ancak II. cümlede kanserin tedavisi hakkında bilgi verilmesi paragrafın akışını bozmuştur, dolayısıyla II. cümle atılmalıdır.

5.Sorunun Açıklaması
I. cümlede ABD hükumetinin dış ticari istihbaratına katılımının yeni olduğundan, II. cümlede İki Dünya Savaşları arasında bile güçlü bir istihbarat teşkilatının olmadığından bahsediliyor. III. cümlede ordu ve donanmanın ayrı istihbarat birimleri olduğundan ve ihtiyaçları karşılamak için özel olarak tasarlandığından bahsedilirken, V. cümlede Dış işleri Bakanlığının dünyada olup bitenleri takip ettiğinden ve büyük elçilerin gözlemlerini bildirdiğinden bahsediliyor. Ancak IV. cümlede malzemelerin çoğaltılmasının aşırı müsrifçe olduğundan ve bu doğrultuda sistemin ortadan kaldırıldığından bahsediliyor. Diğer dört cümle istihbarat hakkında bilgi verirken, IV. cümlede savurganlıktan bahsedilmesi paragrafın akışını bozmuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.