YDS İlgisiz Cümle Testleri Soruları Çöz 21 - testdelisi.com

YDS İlgisiz Cümle Testleri Soruları Çöz 21

YDS İlgisiz Cümle Testleri Soruları Çöz 21

Başla
Tebrikler - YDS İlgisiz Cümle Testleri Soruları Çöz 21 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%  

Sitemize destek için, site içerisinde bulunan reklamlardan sadece bir tanesine tıklamanız bizleri memnun edecektir.


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

YDS Detaylı Çözümlü İlgisiz Cümle Soruları 

Sorunun detay çözümleri aşağıda sunulmaktadır.

1.Sorunun Açıklaması
I. cümlede şair Basho’nun yazdığı sözden bahsedilirken, II. cümlede Basho’nun Japonların okuduğu ve insanların hayran olduğu ilk yazar olduğundan bahsediliyor. III. cümlede binlerce insanın doğduğu yerde hac yaptığı anlatılırken IV. cümlede Dar Yolun hala dünya çapında okuyuculara hitap ettiği anlatılıyor. Ancak V. cümlede ustası öldükten sonra şairi yaşamını Kyoto’da geçirdiği anlatılıyor. Dolayısıyla V. cümle ilgisizdir.

2.Sorunun Açıklaması
Metinde genel olarak şekerin enzimlerle parçalanmasından ve enzim eksikliği olduğunda karşılaşılan durumdan bahsedilmektedir. Ancak V. cümlede emilim bozukluğundan kaynaklanan beslenme eksikliklerinin ek belirtilere sebep olduğu anlatılmaktadır. Dolayısıyla V. cümle ilgisizdir.

3.Sorunun Açıklaması
I. cümlede çoğu çocuğun bazen agresif tavırlar sergilediğinden, II. cümlede bunun gayet normal olduğundan bahsediliyor. III. cümlede çocukların agresif tavırlarını yaratıcı faaliyetlerle atması için cesaretlendirilmesi gerektiğinden, IV. cümlede uygun bir zemin sağlanması gerektiğinden bahsediliyor. Ancak V. cümlede kazaların dışarıdan çok evde meydana gelmesinden bahsediliyor. Dolayısıyla V. cümle atılmalıdır.

4.Sorunun Açıklaması
I. cümlede bilimin kendi içinde çeliştiğinden, ikinci cümlede bilimin insanoğluna yararı ve zararından bahsedilmektedir. III. cümlede örnek olarak nükleer güç verilirken, IV. cümlede bu çelişkinin yaygın olan inancı yıktığından bahsedilmektedir. V. cümledeki hükumetin bilimsel araştırma için daha çok kaynak tahsis etmeye zorlandığı ifadesi ilgisizdir. Dolayısıyla V. atılmalıdır.

5.Sorunun Açıklaması
Metinde genel olarak liberalizmin yeniden canlanışı ve Batıdaki artışından bahsedilirken IV. cümlede bir yüzyılı algılama şeklinin ondan önceki dönemden etkilendiğinden bahsedilmektedir. IV. cümlede diğer cümlelerden daha genel ve konu dışında bir ifade yer aldığı için IV atılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.